Impinj R700 IoT Firmware Güncellemesi ile güvenliğinizi artırabilir ve yeni UI araçları edinebilirsiniz.

Impinj R700 RAIN RFID okuyucu için bir ürün yazılımı güncellemesi artık gelişmiş güvenlik özellikleri ve geliştirici dostu ek araçlar içeriyor. Impinj R700 okuyucuları artık RAIN çözümlerinde kullanılabilir ve okuyucu yazılımının 8.0 sürümündeki yeni yetenekler sayesinde RAIN verileri kurumsal uygulamalara entegre edilebilir.

Aşağıdakiler yeni özelliklerden bazılarıdır:

 • REST API ve web kullanıcı arayüzü yeni özellikler sağlayacak şekilde güncellendi.
 • RAIN RFID verilerine erişim iyileştirildi ve tanılama günlükleri artık mevcut.
 • Güvenlik araçları ve ayarları güçlendirildi.
 • Donanım yazılımı sürümü 8.0, Impinj’in yazılım ve donanım mimarisinde önemli bir gelişmedir ve Impinj ortaklarının çeşitli endüstrilerde RAIN RFID uygulamalarının performansını ve aralığını iyileştiren özel çözümler geliştirmesine olanak tanır.

IoT arayüzü daha hızlı kurulum ve geliştirme sağlar

IoT çözüm geliştiricileri, RAIN RFID okuyucularını basitçe yapılandırmak ve verileri kurumsal uygulamalara bağlamak için bir REST API ve bir web kullanıcı arabiriminden oluşan Impinj IoT arabirimini kullanabilir. Kullanıcılar, RAIN verilerinin nasıl sunulacağını ve harici uygulamalara nasıl sağlanacağını özelleştirebilir ve ayrıca web hizmetlerini veya bulut tabanlı uygulamalar için MQTT gibi ortak protokolleri kullanarak bazı RFID radyo işlevlerini yönetebilir. Çok sayıda lokasyona sahip müşteriler bu bulut olanaklarından faydalanacak.

Sürüm 8.0, belirli işlevleri geliştiriciler için daha kullanıcı dostu hale getiren geliştirmeler sunar, örneğin:

 • Çevrimiçi kullanıcı arayüzüne okuyucu ağını, çalışma bölgesini, çıkışları, anten hub’ını ve güç ayarlarını özelleştirmek için ek seçenekler eklendi.
Warehouse RFID
 • Cihaz arabiriminde, ana bilgisayar yapılandırmasında ve varsayılan dosya aktarım ayarlarında, kullanılabilirliği ve güvenliği artıran iyileştirmeler.
 • Impinj R700 IoT okuyucunun genel amaçlı çıkışları API (GPO) aracılığıyla kontrol edilebilir

Impinj, IoT geliştiricilerine Impinj R700 tabanlı RAIN RFID çözümleri oluşturmada yardımcı olmak için eksiksiz geliştirici araçları, belgeler ve örnekler sağlar. Impinj Geliştirici Portalı, yeni belgeler ve programlama örnekleri ile güncellendi. Impinj R700 RAIN RFID okuyucu, bu kaynakları kullanan akıllı raflar, portallar ve konveyörler dahil olmak üzere popüler envanter kullanım durumları için yapılandırılabilir ve dağıtılabilir.

Verilere ve teşhise erişim iyileştirildi

Performans analizi ve sorun giderme için okuyucu tanılama dosyalarına kolay erişim sağlayarak sistem ayarını ve çalışma süresini iyileştirin. Aşağıdakiler, 8.0 sürümündeki yeni özelliklerden bazılarıdır:

 • Web kancaları, web kullanıcı arabirimi aracılığıyla iletişim durumu göstergesiyle REST API veya web kullanıcı arabirimi tarafından yapılandırılabilen olay güdümlü HTTP POST veri yayınlamayı etkinleştirir.
 • API, tanılama verilerine erişimin yanı sıra klasörlerde günlük dosyası depolama sağlar.

Kurumsal güvenlik araçları ve ayarları iyileştirildi

Impinj, artan sistem güvenliği taleplerine yanıt olarak R700 okuyucunun güvenlik özelliklerini geliştirdi. Donanım yazılımı sürümü 8.0’a aşağıdaki güvenlik geliştirmeleri uygulanmıştır:

 • Okuyucu API’sine SSL sertifikalarının yüklenmesi, sertifika imzalarının istenmesi ve sertifikaların otomatik olarak güncellenmesi desteğiyle yeni bir Sertifika Yöneticisi eklendi. X.509 uluslararası şifreleme standardını Sertifika Yöneticisi takip eder.
 • Güvenlik açısından optimize edilmiş varsayılan ayarları ve en güncel güvenlik özelliklerini içeren Linux çekirdeği 5.10.49 Uzun Vadeli Destek güncellemesi.

Impinj R700 RAIN RFID okuyucu için bellenim yükseltmeleri artık indirilebilir.

Impinj R700 RAIN RFID okuyucunun ve ilgili geliştirici araçlarının çözümlerinizi genişletmenize nasıl yardımcı olacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin. Dilerseniz Impinj R420 veya Impinj R220 gibi diğer Impinj RFID okuyucularını da inceleyebilirsiniz.